Forum Śląskich Organistów

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-07-16 22:28:13

Ginter
Administrator
Dołączył: 2015-07-16
Liczba postów: 6
Windows XPOpera 30.0.1835.125

Początkujący organista

Zachęcam do przedstawienia swoich rad dla początkujących organistów. Żadnym autorytetem nie jestem, więc pozwolę sobie jedynie wskazać na naukę jaką dało mi życie.

NIGDY! NIGDY! Nigdy nie planuj organistowania jako jedynego źródło dochodu!!!

Nigdy nie rezygnuj z nauki u kompetentnych pedagogów. Im więcej godzin spędzisz przy pianinie, im więcej żmudnych ćwiczeń wykonasz, tym łatwiej będzie Ci później a Twoja gra będzie znacznie lepsza. Jeśli zaniedbasz naukę w młodości, nie masz szans na to by jako dorosły prezentować przyzwoity poziom artystyczny. W muzyce nie ma stricte samouctwa!

Nigdy nie zapominaj o rytmie i wartościach nut w pieśniach. Niech metronom stanie się Twoim najlepszym przyjacielem. Nie zapominaj o oddechach.

Pamiętaj że układ akompaniamentu 4 + P jest niepoprawny! To znaczy nie dubluj basu pedałem. Na początek staraj się grać 3 +P. Czyli sopran, alt i tenor „w rękach” a bas w nodze.

Przygotuj się psychicznie że gra w kościele to trudny kawał chleba. Musisz być gotowy na rzeszę świeckich i duchownych którzy będą kładli Ci kłody pod nogi. Spokojnie rób swoje.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot
Forum organistów

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
justrp - bdsmaster - wojkowice - pssr - olineroski